restauracja włoska Bianca Kraków

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, pożywne oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci smakują mniej znane dania obiadowe takie jak tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć też nie tak typowe włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i dania z wielu części kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest prosta, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować wina. Obiad na włoską modę bez wyjątku musi zawierać też trunek. Kieliszek alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji norma. jedzonko Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie vin santo, kalabryjskie lamezia a także cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film