odwyk dla alkoholika 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych metod terapii, jakie pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

ośrodek zamknięty dla alkoholików

Różne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez zespół profesjonalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez specjalistów, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zaczęciem kuracji osoba musi najpierw rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Niekiedy jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga także zapoczątkować debatę na temat dostępnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma godziwego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo akcesoryjnych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, problemy z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.